Krotoszyn to średniej wielkości miejscowość, która mieści się w województwie wielkopolskim. Warto udać się do niej, by podziwiać jej wspaniałą architekturę.
Obowiązkowym punktem wycieczki każdego turysty powinien być neorenesansowy Ratusz. Oprócz tego, jednym z najważniejszych zabytków w Krotoszynie jest późnogotycki Kościół farny św. Jana Chrzciciela. Fanom baroku z pewnością spodoba się Pałac Rozdrażewskich i Gałeckich, gdzie obecnie znajduje się szkoła.
Godnym uwagi jest również Kościół św. Fabiana i św. Sebastiana, który został wybudowany jako szpitalny.
Źródło: Wikipedia |
Bielsk Podlaski to miasto obok swojego piękna zachwyca bardzo bogatą historią. Miasto cechuje się zabytkowym układem urbanistycznym składającym się z dwóch rynków.
Co wypływa na piękno miasta i co warto zobaczyć będąc w mieście?
Będąc w mieście warto przede wszystkim zobaczyć ratusz, która jest wizytówką miasta i zajmuje centralne miasta pomiędzy dwoma parkami. W mieście warto zobaczyć również miejsca, które utwierdzą nas w tym, że Bielsk Podlaski jest pięknym miejscem, czyli:
- Skwer Izabeli Branickiej to miejsce pamięci z dwoma bardzo ważnymi pomnikami.
- Amfiteatr Miejski to miejsce, w którym odbywają się najważniejsze imprezy,
- Nekropolie i budowle sakralne co świadczy o wielokulturowości miasta,
- Pięć pięknych drewnianych cerkwi,
- Jedyne w Polsce Policealne Studium Ikonografii.
Źródło wikipedia |
Niektóre miasta zwracają szczególną uwagę na turystykę. Jest to dodatkowe źródło dochodu do budżetu, często cyklicznie powielane dzięki opinii zadowolonych turystów. Oprócz odpowiedniego przygotowania, należy jednak posiadać również zabytki. Bez nich nawet najlepiej zarządzane miasto będzie raczej omijane przez turystów.
Kutno to malownicze miejsce, które posiada oprócz pięknych budynków - fragmenty historii. Muzeum bitwy nad Bzurą to na przykład zbiór zachowanych eksponatów z tej bitwy podczas II Wojny Światowej. Ściana Poetów jest z kolei co roku uzupełniana, aby przypominać o piosenkach i utworach powstałych o Kutnie właśnie.
Większość budynków pochodzi z okresu barokowego czy też lat nieco późniejszego. Godnym odnotowania jest tu Modrzewiowy dworek czy też Saski pałac podróżny.
Dla chwili wytchnienia idealnym miejscem zdaje się Park miejski im R. Traugutta. Powstał on w okresie międzywojennym a na jego terenie znajduje się między innymi Kutnowski Dom Kultury czy też Biblioteka Miejska im. Stefana Żeromskiego.
0 komentarze